Kytičky

Třída: Kytičky, 22 dětí, věk 4-5let

Provoz: 6:00 – 16:30

Učitelky: Ludmila Zásmětová a Adéla Mokrošová, DiS.

Charakteristika třídy Kytičky

V naší třídě je zapsáno 22 dětí ve věku od čtyř do pěti let. Děti jsou z naší obce Lubenec a okolních vesnic. Někteří rodiče z okolních vesnic pro své děti využívají službu školního autobusu, kdy si řidič vyzvedne dítě od rodičů a společně s ostatními dětmi je dopraví do MŠ a zpět k rodičům. Většina dětí nastupuje do MŠ z domácí péče rodičů.

Materiální a technické vybavení třídy:

Třída je vybavena vypovídajícím nábytkem. Hračky, stavebnice, knihy i grafomotorické pomůcky jsou umístěny v dostupné výšce splňující současné požadavky.

Místo pro odpočinek dětí (lehárna) je rozdělena do dvou částí. Jedna je odpočinková – klidová a v druhé části je prodloužena dětská herna, zde mají děti pomůcky a nářadí na cvičení a také velká auta, odstrkovadla, kočárky, molitanové kostky, které děti využívají podle svého zájmu a schopností.

Vybavení třídy a herny je na velmi dobré úrovni a odpovídá požadavkům standartní předškolní výchovy.

Šatna je po rekonstrukci, kde si děti po příchodu do mateřské školy odkládají své věci do šatních boxů. Každý box má svou značku. V šatně jsou také umístěny nástěnky, na kterých se rodiče seznámí s TVP, najdou zde také informace o práci a životě dětí v MŠ a samostatné práce dětí, které jsou během školního roku zakládány do portfolií. Srovnávací práce jsou uloženy jako příloha k záznamům o dítěti.

Adaptace dětí na nové prostředí:

Klidným a pozvolným přístupem zvykáme děti na nové prostředí, na režim v mateřské škole, hrou, individuální i skupinovou prací s celým kolektivem ve třídě. Také se seznámí s prostory celé MŠ a prohlídkou jejích prostor, a také se seznámí se všemi zaměstnanci MŠ. Postupné odstraňování pláče u některých dětí, upevňování hygienických a sebe obsluhujících návyků.

Pravidla třídy Kytičky:

Naše ruce si pomáhají – neubližují.

Nasloucháme jeden druhému.

Oslovujeme se jménem.

Pocity a potřeby ostatních nám nejsou lhostejné.

Umíme poprosit, poděkovat, zdravíme.

Učíme se společně uklízet hračky , ukládat věci na své místo , pomáhat si.

Jsme dobří kamarádi, dodržujeme pravidla hry.

O všech našich problémech si společně promluvíme – hledáme řešení.

Správně pečujeme o své osobní věci.

Dodržujeme hygienické návyky, udržujeme čistotu při stolování.

Mateřská škola Lubenec
Chýšská 277, 439 83  Lubenec