Sluníčka

Třída:  Sluníčka

28 dětí, věkové složení třídy: 5 – 7 let

Provoz: 6:00- 16:30, děti se od 6:00 scházejí ve třídě Kytiček, od 6:30 se scházejí ve své třídě Sluníček. Za nepříznivého počasí si od 15:30 vyzvedávejte své děti ve třídě Kytiček.

Učitelky: Bc. Tereza Vopatová a Natalie Weidlová, DiS.

Charakteristika třídy:

V naší třídě je zapsáno 28 dětí ve věku od pěti do sedmi let. Děti jsou z Lubence a okolí. Do třídy nastupují děti s odkladem školní docházky a předškoláčci.
Doprava dětí je zajišťována školním autobusem.

Materiálně technické vybavení:
Třída je vybavena standartním nábytkem. Hračky, stavebnice, knihy i grafický materiál-všechny tyto věci jsou umístěné v dostupné výšce splňují současné požadavky. Místo pro odpočinek dětí (lehárna) je rozdělena do dvou částí. Jedna je odpočinková- klidová – a z druhé části je prodloužena dětská herna. Tento prostor také mohou děti využívat podle svého zájmu a schopností.
Vybavení třídy a herny je na dobré úrovni a odpovídá požadavkům standartní předškolní výchovy.
V šatně dětí jsou klasické boxy na oblečení a obuv. Mimo jiné jsou zde nástěnky, na kterých se rodiče seznámí s TVP, mohou zde najít informace o práci a životě dětí v MŠ, práce svých dětí, které jsou během školního roku zakládány do portfolií a srovnávací práce jsou uloženy jako příloha k záznamům o dítěti.

Adaptace dětí na prostředí:
Tento rok se budeme ve třídě setkávat s 9ti dětmi s odkladem školní docházky, 11 dětí přijde od středňáčků a 4 děti nové, a začneme pozvolným přizpůsobováním se pravidlům a chodu naší třídy.

Společná pravidla třídy

• Jsme zdvořilí – zdravíme se navzájem, poděkujeme, poprosíme.
• Máme se rádi, jsme kamarádi.
• Chováme se k sobě hezky a vycházíme si vstříc.
• Umíme se rozdělit o hračku s ostatními dětmi ve třídě a uklízíme ji.
• Když jeden mluví, ostatní poslouchají.
• Dodržujeme hygienické návyky, dbáme o svůj zevnějšek.
• Svou práci vždy dokončíme, abychom se s ní mohli potěšit i později.
• Při odpočinku dětí se chováme tiše a i ve třídě se domlouváme klidným hlasem.
• Umíme požádat druhé i paní učitelku o pomoc, když ji potřebujeme.
• Umíme plnit pokyny učitelky.
• Své věci si ukládáme na své místo.
• Z mateřské školy si bereme domů jen to, co je naše.

Nadstandartní aktivity v této třídě:

Logopedická chvilka

Šikovné ručičky